Megachemia

No i nadszedł ten dzień i ta godzina. Michałek właśnie połknął pierwszą tabletkę chemioterapii wysokodawkowej czyli inaczej Megachemii. Modlimy się i prosimy Boga, żeby nasz synuś poradził sobie z tym wielkim obciążeniem jego malutkiego organizmu. Wiemy, że jest silny dlatego nasza nadzieja jest wielka, aczkolwiek nie ukrywamy strachu, jaki mamy w sobie. Dzisiaj lekarze dali nam do podpisu zgodę na leczenie Michałka chemioterapią wysokodawkową oraz na autoprzeszczepienie szpiku. Zaznaczyli również, że skutkiem powikłań może być najgorsze, czyli śmierć. Pozostało nam tylko odpowiedzieć, że zdajemy sobie z tego sprawę i podpisać zgodę, chociaż najchętniej jakby się tylko dało nie podpisalibyśmy jej… Jednak jak już mówiliśmy musimy zrobić wszystko, co konieczne, a według lekarzy takie postępowanie w leczeniu jest konieczne. Także zaczęło się… Jesteśmy dobrej myśli, że już niedługo będzie po wszystkim i będziemy inaczej patrzeć na to wszystko, co teraz przeżywamy…

Tata

40 myśli nt. „Megachemia

 1. Remi

  Od samego rana siedzę na stronie i odświeżam w oczekiwaniu na wieści. I jak zaczęło się to jestem pewien, że wszystko pójdzie zgodnie z planem i Misio powróci do zdrowia. Bitwę musi wygrać, gdyż stoi za nim cała armia ludzi, którzy robią co mogą aby mu pomóc.
  A jeszcze chciałem tylko powiedzieć że dzisiaj zdobyłem dla Wojownika trzech kolejnych jednoprocentowców :-)

  Odpowiedz
 2. Wiola

  na pewno Michaś sobie poradzi, jest dzielny, Wy również musicie wierzyć, że będzie dobrze, nie może być inaczej! Wszyscy się modlimy za Michałka i trzymamy kciuki za jego mały organizm.
  Buziaczki dla Was :*

  Odpowiedz
 3. agnieszka

  Matka Boska i Pan Jezus są przy nim i przy was.Tak dużo Misio już wytrzymał to i taki był dzielny,teraz też da radę.

  Odpowiedz
 4. Anna K.

  Kochani, jak Michas tak i Wy jestescie bardzo dzielni. Wy jestescie wspanialymi rodicami, a synka macie przecudownego, kochanego i wytrwalego. Modlimy sie razem z Wami. Wszystko bedzie dobrze. Michas malutki kroczkami powraca do zdrowia. Zycze aby w Waszych sercach ZAWSZE byla nadzieja i wiara. Czekam na nowe i radosne wiesci.

  Odpowiedz
 5. Ula

  Jesteśy przy Was myślami i ogarniamy Was modlitwą!!! WIerzymy, że Michaś da radę i już iedługowszystko wróci do normy. Trzymajcie się dzielnie!!! U&M

  Odpowiedz
 6. Iwona

  Dopiero dzisiaj trafiłam na tą stronę i jestem pełna podziwu dla Michałka:) dzielny chłopak! na pewno da radę i wszystko się dobrze ułoży, trzymam kciuki, całusy dla Michałka:)

  Odpowiedz
 7. Ania

  Michałek da rade da bo to silny chłopczyk i kocha go juz bardzo duzo ludzi nawet tych obcych i ta milosc ta nasza wiara pomoga mu

  Odpowiedz
 8. Magdalena S.

  Czyli kolejny krok za nim, krok do zdrowia które już odzyskuje. Mój dwuletni Max zobaczył dzisiaj Misia śpiącego na wczorajszym zdjęciu i powiedział „śpi dzidzia i ma dydaka”, dotknął go i uśmiechnął się do Misia. Dzieci wiedzą więcej niż my dorośli. W swoich duszach mają tajny język który nie polega tylko na mowie. Język miłości i język nadziei. Modlimy się za Was i za Misia. Matka Boża stoi przy nim bo bardzo wielu ludzi do niej błaga za Misia. Będzie dobrze. Te kwity szpitalne są straszne, ale nawet zgoda na narkozę dziecka jest porażająca do podpisania. Jednak Michałek dał radę tyle razy, że nie mamy wątpliwości, że teraz też da radę. Niedługo będzie znowu miał włoski, wielki uśmiech na twarzy i głowę pełną pomysłów na zabawy z innymi dziećmi na podwórku. Wszystko będzie dobrze. Trzymamy kciuki.

  Odpowiedz
 9. Magda

  Zaglądam tu prawie codziennie, jestem z Wami myślami każdego dnia. Mamy Synka niewiele starszego od Michałka, nawet sobie nie wyobrażam przez co przechodzicie. Jesteście niesamowicie silnie! I wierzę, że wszystko będzie dobrze. Nie ma opcji, by było inaczej :)
  Zaapelowałam do wszystkich znajomych o wsparcie, teraz czekam na PITa, by poza normalną „cegiełką” wspomóc Was jeszcze przez 1%.
  Pozdrawiam ciepło i buziaczki dla Misia :*

  Odpowiedz
 10. A&M i Gabi

  jesteśmy z Wami i mocno wierzymy,że będzie dobrze, „Niech Was Pan blawi i strzeże, niech Pan rozpromieni Swoje oblicze nad Wami …”

  Odpowiedz
  1. Edyta

   Dziękuję za ten komentarz, za mocne słowa otuchy, dokładnie to samo chciałam powiedzieć Miśkowi i Jego wspaniałym rodzicom. Tylko On Który wszystko może, On Który kocha. Amen :)

   Odpowiedz
 11. Anonim

  Kochani jestesmy z Wami…Zagladam robie przelewy i przytulam z calego serca…
  Nie umiem nawet napisac co czuje…Musi byc dobrze!!!!!
  Czy cos wiadomo odnosnie leczenia zagranica??? Jak to wyglada?

  Odpowiedz
  1. Anonim

   Kochani przypomniały mi się takie słowa ,nim ty zaczniesz wołać ja już będę DZIAŁAŁ .Jezusie Synu Dawida Ulituj się nad Michasiem, żeby wszystko było dobrze ,jesteśmy z Wami.

   Odpowiedz
 12. Magda i Max

  Modlimy się i wierzymy, że już niedługo Misio będzie bawił się jak gdyby nigdy nie chorował. Poradzi sobie z ta chemią, przeszczep się super przyjmie i urodzi zdrową krew. Wszystko się uda bo wielu ludzi wyprosiło o to Matę Bożą i samego Boga. Trzeba ufać i wierzyć. Ściskamy bardzo mocno.

  Odpowiedz
   1. Ania K.

    przepisy przepisami, ale moim zdaniem powinni patrzec troszke sercem na dzieci, ktòre sa na tym oddziale, a w szczegòlnosci taki e malenkie, ktòre potrzebuja miec przy boku swoja mame. Przeciez mama jest wszystkim dla dzieci!!!! Jak moze byc jeden rodzic w ciagu dnia, to nie widze problemu by moglo zostac jedno z rodzicòw przy dziecku w nocy. Przeciez takie malenkie serduszko i musialo przejsc rozlake nocna z mamusia!!! To jest dla mnie straszne. Misiu jest poprostu super dzielnym chlopczykiem. a Jego rodzice sa pelni wiary i dlatego tak mocno sie trzymaja. Jestesmy z WAMI nasi kochani!!! Jestescie w myslach i w naszych modlitwach. niech Aniol Stròz strzeze waszego Michalka, a Opatrznosc Boza Niech czuwa nad WAMI TROJKA!!!! Amen. Gorace buziaczki :*
    [email protected]

    Odpowiedz
 13. Kamila Wojciechowska

  Odkąd się dowiedziałam o Waszym Maleństwie, staram się być na bieżąco z informacjami o stanie Jego zdrowia . Mobilizuję znajomych, rodzinę, znajomych moich Rodziców do pomocy Michałkowi.
  Sama jestem mamą 7miesięcznego Szkraba i nie jestem w stanie pojąć co Wy musicie przeżywać.
  Życzę Wam dużo siły i wytrwałości, a Michałkowi szybkiego powrotu do zdrówka.
  Gdzieś głęboko w sercu coś mi podpowiada, że wszystko skończy się szczęśliwie…:)

  Odpowiedz
 14. edyta

  Pani Magdo i Panie Damianie!
  Trudno jest sobie wyobrazić przez co przechodzicie i znaleźć słowa, które mogłyby Was pocieszyć.
  Jedno jest pewne – nie po to Pan Bóg rozbudził w Was i w tylu ludziach modlących się za Michałka nadzieję, żeby ją zabrać, ale żeby sprawić cud. On przecież Wszystko może

  Odpowiedz
 15. Paulina

  Zaglądam tu często i za każdym razem tak bardzo się wzruszam… Mam 2 małe córeczki, nie potrafię sobie wyobrazić przez co Wy- rodzice przechodzicie, co musicie czuć, jak żyjecie ze świadomością, że możecie stracić swój największy skarb… Serce się kraje :( Pozostaje wiara! A wiara czyni cuda! Jest tyle osób, które wierzą w szczęśliwy koniec tej historii, że musi sie udać! Z niecierpliwością czekam na wieści o jego zdrowiu!!! Jesteście wspaniałą rodziną!

  Odpowiedz
 16. Mama Bartka

  Trzymamy kciuki i wierzymy, że wszystko będzie dobrze. Michaś to dzielny chłopczyk. Taki mały Bohater:)
  Jesteśmy z Wami.

  Odpowiedz
 17. Ania K.

  ▐█▀█▄ █░░ █▀▀█
  ▐█░██ █░░ █▄▄█
  ▐█▄█▀ █▄█ █░░█

  ░░■ ███░░░███ ■ B
  ░■ █████░█████ ■ u
  ░■ ███████████ ■ z
  ░░■ █████████ ■ i
  ░░░░■ █████ ■ a
  ░░░░░■ ███ ■ k
  ░░░░░░■ █ i

  ██▀▀▀▀▀▀█
  ██░▀░░░░░░░░░░▀
  ██░░░░█▀█░█░░░░░░█▀█
  ██░█░░█▀▀░█▀█░█░░█▀▀
  ██░█▄░█▄▄░█▄█░█▄░█▄▄
  ██▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█ MICHALKU!!!

  Odpowiedz
 18. Ania K.

  _________♥ღ__________
  _♥ღ MISIU DLA MISIACZKA♥ღ_

  ______,~-. …╲ | /╱
  _____(__)_)—(●‿● )—
  ____(_`_’)_…╱/ | ╲
  ___(_(_.~~~’………..^v^
  ^v
  ________________¶¶¶¶¶¶
  __________¶¶¶¶¶¶¶¶__¶¶
  _____¶¶¶¶¶J¶¶¶¶¶¶¶¶ ¶¶
  _¶¶¶¶¶¶¶¶¶H¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
  ¶¶¶__¶¶¶¶¶¶¶¶M¶¶¶¶¶¶¶¶
  _¶¶ ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
  ___ ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ [█]¶¶¶¶¶
  ____¶¶¶¶¶ [█] ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶
  _____¶¶¶¶¶¶¶`▼´¶¶¶¶¶¶
  ______¶¶¶¶¶¶¶·♥·¶¶¶¶¶
  __¤’¤’¤’¤’¤’¤’¤¶¶¶¶¶¶¤’¤’¤’¤’¤’¤’¤
  __¶¶¶¶¶’¤’¤’¤’¤’¤***.’¤’¤’¤’¶¶¶¶¶¶
  ¶¶¶¶¶¶¶¶¤’¤’¤’¤’¤’¤’¤’¤’¤¶¶¶¶¶¶¶¶
  ¶¶____ ¶¶¶¶¶’¤’¤’¤’¤’¶¶¶¶¶____ ¶¶
  ¶¶_____ ¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶____¶¶
  _¶¶___¶¶¶¶¶________¶¶¶¶___¶¶
  __¶¶¶¶¶¶¶¶___________¶¶¶¶¶¶

  Odpowiedz
 19. Marta i Oli

  My rowniez jestesmy z Wami calym sercem , Michas to bardzo dzielny chlopiec i napewno sobie poradzi bardzo mocno 3-mam kciuki i jestesm pewna ze bedzie wszystko dobrze ja rowniez mam synka w Michasia wieku i nigdy nie pojme dlaczego Bog tak doswiadcza male niewinne istotki nie potrafie powstrzymac lez kiedy widze takie cierpienie , nie jestem w stanie sobie wyobrazic co przezywacie i czujecie ale wiem jedno ze jestescie wspanialymi rodzicami

  Odpowiedz
 20. Anka

  Madziu na pewno będzie dobrze! Michałek jest WIELKIM BOHATEREM, jest silny! Poradzi sobie! Wszystko sie dobrze ułozy!
  Trzeba wierzyć!!
  Zaraz Ci wyśle MMMSa…

  Odpowiedz
 21. Aga

  Od niedawna zaglądam na ta stronę i jestem pełna podziwu dla rodziców a przede wszystkim na tego WIELKIEGO bohatera Michałka, wierzę że wszystko się uda. Trzymamy kciuki :)

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.