Co roku leczymy tysiące dzieci potrzebujących chemioterapii

Miniony rok przyniósł wiele wyzwań dla świata medycyny. Wzrasta liczba pacjentów wymagających leczenia za pomocą chemioterapii. Na szczęście, dobro człowieka ma za zadanie chronić, dlatego każdego roku tysiące dzieci są leczone za pomocą chemioterapii.

Chemioterapia jest skuteczną strategią leczenia w przypadku różnych chorób nowotworowych. Pomaga to ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby, a także jej obecność w organizmie pacjenta. Leczenie chemioterapią wpływa również na jakość życia pacjentów, którzy powinni mieć zapewnione odpowiednie opiekę medyczną oraz inne formy wsparcia społecznego.

Chemioterapia to główna forma leczenia nowotworu u dzieci. Wiadome jest, że wszelkie postępy w tej dziedzinie poprawiają jakość życia dzieci cierpiących na nowotwory. Dlatego też lekarze i naukowcy stale poszukują nowych leków i technik, które pomogą skutecznie i bezpiecznie leczyć chore dzieci.

Postępy w procesie opracowania nowych terapii dowodzą, że co roku coraz więcej dzieci może skorzystać z chemioterapii. Dzięki wiadomościom o rosnącej liczbie takich dzieci możemy ufać, że nasza praca pomoże w walce z tymi chorobami i da nadzieję na przejście przez trudny okres ich cierpienia.

Rokrocznie w Polsce tysiące dzieci potrzebujących leczenia chemioterapii, czerpią korzyści z łagodnych terapii i opieki, które są dostarczane bezpłatnie przez Fundację Leczenia Chorób Dziecięcych w Krakowie.
Fundacja powstała w 1992 roku i jest organizacją non-profit, która pomaga rodzinom i pacjentom dotkniętym chorobami hematologicznymi, onkologicznymi i genetycznymi oraz innymi schorzeniami leczonymi chemioterapią. Nie tylko zapewnia skuteczną terapię, ale również interpretację wyników badań medycznych, wskazówki dotyczące żywienia, profilaktykę zdrowotną i opiekę psychologiczną.

Fundacja jest wspierana nie tylko przez sponsorów prywatnych i rządowych, ale także dzięki setkom wolontariuszy, którzy aktywnie uczestniczą we wszystkich jej działaniach. Te działania obejmują m.in. organizację warsztatów sztuki terapii, spotkań rodzinnego wsparcia psychologicznego i doradczego oraz imprez integracyjnych.

Fundacja ma swoje siedziby w Krakowie i w Warszawie, ale jej leczenia i programy służby zdrowia są dostarczane dzieciom na całym obszarze Polski. Statystyki pokazują, że każdego roku Fundacja chroni dziennych kilka tysięcy dzieci potrzebujących chemioterapii z ograniczonego zasobu majątkowego co jest niesamowicie inspirujace.

Rok po roku leczymy tysiące dzieci potrzebujących chemioterapii. Katastrofa, która dotyka dzieci na całym świecie, prowadząc do ich cierpienia i nieszczęścia. To jednak tylko odrobina słońca w ciągle przygnębiającym świecie chorób nowotworowych.

W wielu częściach naszej planety lekarze i specjaliści szczególnie zaangażowani są z niestrudzoną siłą w te żmudne zadanie — leczenie tysięcy małych serc i umysłów, jak to możliwe, opierając się przy tym wielu wyzwaniom.

Unikalna struktura chemioterapii dla młodych pacjentów musi być poprowadzona z rozwagą, ponieważ ich organizmy reagują inaczej niż u dorosłych. Wiemy o ogromnych skutkach ubocznych, jakie prowadzi do czynników letalnych jak infekcje. Tak więc zmielone stosowanie chemioterapii metodami tradycyjnymi bardzo rzadko dokonuje się u małych pacjentów pozbawionych sposobności, by skorzystać z badań klinicznych.

Na szczęście instytucje medyczne wysiłkiem wsparły technologię i farmację, by móc efektywnie leczyć dzieci chorujące na nowotwory. W rezultacie powstał innowacyjny lek przeznaczony specjalnie dla młodych pacjentów oraz dostarczył Ziemi skuteczniejszy sposób leczenia tysięcy małych serco et amicorum. Stosowane obecnie terapie skumulowały z roku na rok piękne sukcesy.

Możesz również polubić