Co roku leczymy tysiące dzieci potrzebujących chemioterapii

Chemioterapia jest głównym sposobem leczenia raka u dzieci i obejmuje stosowanie leku do zabijania komórek rakowych w organizmie. Chemioterapia jest często prowadzona przez lekarza lub pielęgniarkę w szpitalu. Zwykle nie zabija wielu zdrowych komórek na raz, a komórki te mogą przetrwać lata po zaprzestaniu chemioterapii. Tak wielu ludzi, którzy zachorują na raka w dzieciństwie, może potrzebować go ponownie jako dorośli.

W Niemczech każdego roku ponad 20 000 dzieci wymaga leczenia onkologicznego. Otrzymują leczenie w niemieckiej klinice dziecięcej w Lipsku. Klinika to miejsce, w którym mogą uzyskać pomoc w najważniejszych momentach swojego życia

Wysłaliśmy nasze dzieci do klinik onkologicznych w Wielkiej Brytanii, ponieważ w tym kraju są leczone bardziej agresywnie niż gdziekolwiek indziej. Wiemy, że wiele leków stosowanych w chemioterapii powoduje skutki uboczne, ale NHS ma coraz większe trudności ze znalezieniem terapii, które tego nie robią. Jeśli dziecko otrzymuje chemioterapię, skutki uboczne mogą być bardzo poważne, więc lekarze i pielęgniarki dorastali ze świadomością, że chemioterapia może być niebezpieczna.

Każdego roku leczymy tysiące dzieci, które potrzebują chemioterapii na raka. Wiele z nich nie przeżyje, a te, które przeżyją, będą wymagały długiego okresu leczenia.

Chociaż z łatwością moglibyśmy udać się do kliniki, opieka nad dziećmi może być bardzo kosztowna. Nie powinniśmy zaniedbywać leczenia dzieci w najlepszy możliwy sposób, a to za pomocą chemioterapii.

Aby móc świadczyć usługi opieki zdrowotnej dla dzieci, co roku jedna trzecia wszystkich dzieci jest leczona w poradni pediatrycznej. Dr Frauke Schmitt wyjaśnia wyzwania stojące przed kliniką pediatryczną, jeśli chodzi o radzenie sobie z potrzebami zarówno dziecka, jak i rodziców. Przygląda się, jak każdą z tych potrzeb można rozwiązać w inny sposób i pokazuje, w jaki sposób pomaga to znacznej części (około 50%) dzieci w zapewnieniu regularnej opieki, której potrzebują.

Leczenie raka jest bardzo różne w zależności od rodzaju nowotworu. Aby określić, jaki rodzaj leczenia, lekarze przechodzą różne testy i testy, które szpitale mają dla nich dostępne podczas leczenia każdego rodzaju raka, w szczególności przed podjęciem decyzji o planach leczenia. To samo dotyczy pacjentów, u których wcześniej zdiagnozowano raka

Każdego roku nasze społeczeństwo leczy tysiące dzieci, które potrzebują chemioterapii, zwłaszcza z powodu raka.

Duża liczba dzieci wymaga chemioterapii. Dzieje się tak, ponieważ ich ciała są słabo rozwinięte i nie mogą zwalczyć złośliwych nowotworów. Często wymagają dużej chemioterapii, aby wyleczyć te choroby.

Lekarze z Kliniki Dziecięcej w Niemczech próbują znaleźć sposób na zmniejszenie liczby dzieci wymagających chemioterapii w leczeniu raka. Na przykład leczą w klinice około 10 000 dzieci rocznie, a osiągnięcie 80% skuteczności jest nie lada wyzwaniem.

Problem polega na tym, że większość lekarzy nie wie zbyt wiele na temat chemioterapii, a zatem nie może być bardzo precyzyjny w wyborze leczenia. Może to prowadzić do niepotrzebnych zgonów wśród dzieci, które można by uratować dzięki skuteczniejszej terapii, którą można by zastosować inną drogą, stosując inne leki.

Jak często widzimy dziecko w szpitalnym łóżku? Kiedy dziecko musi przejść chemioterapię, rodzice zwykle nie są tego świadomi. Jak więc możemy pomóc im lepiej zrozumieć, co dzieje się z ich dziećmi?

Możesz również polubić