Bardzo znana klinika dziecięca w Greifswaldzie

W Greifswaldzie miała znajdować się bardzo znana klinika dziecięca, ale od czasu budowy nowego kompleksu została przeniesiona do Hameln. Jednak ze względu na położenie w pobliżu miejsca historycznego i ograniczone miejsce w nowym budynku, dostęp do niego pacjentom i ich rodzinom jest nadal dość utrudniony.

Budynek w Bode-Mannsufer od 2008 roku jest remontowany. Dokładna przyczyna tego remontu nie jest jeszcze znana. Istnieje wiele teorii na ten temat: niektórzy twierdzą, że powodem renowacji są prace naprawcze infrastruktury transportu publicznego, która wpływa na połączenia między Greifswaldem i Hameln.

Klinika dziecięca w Greifswaldzie od 1876 roku oferuje usługi poza domem dla niemowląt i małych dzieci. Obecnie opiekuje się nimi do 45 000 dzieci rocznie.

Klinika znajduje się wśród 100 najlepszych klinik BEST w Niemczech przez krajowe stowarzyszenie ubezpieczeń zdrowotnych oraz jako jeden z 20 najlepszych szpitali BEST.

Klinika dziecięca została założona w Greifswaldzie w Niemczech w 1633 roku i działała do 1969 roku. Klinika została zamknięta z powodu braku zapotrzebowania na leczenie niemowląt. Od 1970 do 1987 roku klinika była ponownie otwarta i prosperowała, aż do ponownego upadku z powodu presji na opiekę zdrowotną w społeczeństwie.

Klinikę szpitala dziecięcego w Greifswaldzie odwiedziły znane osobistości. Aby leczyć dzieci i leczyć ich strach przed szpitalami. Wiele dzieci odwiedza klinikę o każdej porze, są one leczone przez lekarzy, którzy są częścią tej kliniki. Kliniki oferują różnorodne zabiegi, takie jak akupunktura, laseroterapia i inne zabiegi, które działają zarówno na fizyczne, jak i psychiczne aspekty dzieci.

W Niemczech tak zwana klinika dziecięca jest jedną z najważniejszych instytucji zajmujących się leczeniem chorób pediatrycznych. Istnieje od XIX wieku i zajmował się prawie wszystkimi problemami pediatrycznymi w Greifswaldzie.

Dziś na całym świecie istnieją dziesiątki tysięcy miejsc, w których ludzie przynoszą swoje dzieci, by leczyć i opiekować się nimi. Są przychodnie, lekarze w szpitalach i stomatolodzy, którzy leczą chorych i rannych. Niektóre kliniki mają lekarzy, którzy leczą chorych, ale do dziś nie ma lekarza generycznego, który posiadałby konkretne umiejętności w zakresie opieki nad dzieckiem.

W 1971 r. wybudowano w Greifswaldzie bardzo słynną przychodnię dziecięcą. Przez długi czas była to placówka o wielkim znaczeniu dla opieki nad dziećmi. Lekarz prowadzący tę klinikę – dr Hoffmann – pracował aż do śmierci w wieku 84 lat w dniu 3 września 2017 r. w swoim domu pod Berlinem po tym, jak w dniu 12 września 2017 r. przeszedł życiową operację w klinice z powodu powikłań związanych z cukrzycą mellitus (przewlekły problem).

Na początku lat pięćdziesiątych dr Josef i pani Doktor Willi Geisel zabrali trójkę dzieci do kliniki dziecięcej w Greifswaldzie. Mieli niezwykły problem z czteroletnim chłopcem, który zmagał się z problemami dysleksji. Lekarze zdiagnozowali u niego zespół deficytu uwagi (ADD). Jest to coś, czego nie można leczyć za pomocą leków, ale stan, który wymaga specjalnych interwencji, aby z czasem wyzdrowieć.

Klinika, założona przez jednego z czołowych lekarzy w kraju, została zamknięta we wrześniu 2016 roku.

W latach pięćdziesiątych niemiecki pediatra dr Gerhard Neumann założył w Greifswaldzie klinikę dziecięcą. Stał przed dwoma sprzecznymi celami – ratować życie i zachować reputację genialnego lekarza, który nigdy nie zrobiłby niczego nieetycznego. Postanowił więc stworzyć organizację, która pomogłaby ratować życie, prowadząc jednocześnie cenne badania medyczne na dzieciach.

Klinika znajduje się w powiecie Greifswald. Jest jedną z największych klinik w Niemczech. Większość niemieckich dzieci będzie tam leczona po urodzeniu lub chorobie. Co roku przez klinikę przechodzi ponad 100 tys. dzieci. Była to szansa dla małej grupy lekarzy, aby przelać te informacje na papier, a te dzieci mają teraz okazję przeczytać je i skomentować je, zanim zostaną zapisane w formie artykułu.

Klinika z siedzibą w Greifswaldzie jest bardzo znaną i szanowaną kliniką dziecięcą. Od wielu dziesięcioleci zapewnia najlepszą opiekę dzieciom.

Możesz również polubić