Badania kontrolne

19.12-21.12.2012 – w tych dniach odbyły się kontrolne badania po wszystkich cyklach jakie przewiduje program Cojec. Pierwszego dnia, zaraz po przyjściu na oddział Michałek został zacewnikowany na 24 godziny przez co jego humor i apetyt bardzo się pogorszyły, za każdym razem kiedy widział cewnik to płakał i złościł się, próbował go nawet wyrwać, ale na szczęście się nie udało!
Kolejnego dnia Michał już oswoił się z „intruzem” i miał ochotę rozrabiać więc bandażem przywiązaliśmy cewnik i mógł już swobodnie biegać i bawić się. Nawet nagraliśmy filmik, zapraszam do obejrzenia: http://www.youtube.com/watch?v=MUCoLOuIA4E
Trzeciego dnia Michałek miał punkcję szpiku oraz tomografię komputerową, był to bardzo ciężki dzień dla niego ponieważ musiał być na czczo, musieliśmy wyjść z sali bo ciągle patrzył się na swoją szafkę, pokazywał palcem i wołał „mama ammm…”. Spodziewałam się tego, dlatego wszystkie butelki i jedzenie pochowałam, ale to niewiele dało. Jakoś dotrwaliśmy do godziny 11:30 kiedy w końcu wezwano nas na badanie. Wiele razy Michałek jest usypiany do badania, ponieważ nie rozumie, że nie wolno się
ruszać, a i tak za każdym razem ten widok ściska za serce a ja wychodzę ze łzami w oczach. Jeszcze tego samego dnia dowiedzieliśmy się, że szpik jest czysty.

W ostatni dzień naszego pobytu, Michałek miał trepanobiopsję. Znowu na czczo i znowu to czekanie kiedy po nas zadzwonią, żebyśmy przyszli. Tym razem czekaliśmy do 12:30. nasz mały bohater chyba wiedział, że nie może nic jeść i tego dnia nie upominał się o mleko. Z tego wszystkiego po prostu zasnął, a my odetchnęliśmy z ulgą, ale niedługo potem, poszliśmy na badanie. Tym razem musieliśmy pójść na blok operacyjny, ponieważ jest to badanie bardzo bolesne i znieczulenie musiało być mocniejsze. Samo badanie trwa kilka minut, ale usypianie a potem wybudzanie oraz obserwacja po znieczuleniu dała w sumie 2,5 godziny. Wyniki badań tomografii oraz trepanobiopsji po Świętach Bożego Narodzenia.

[mama]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.